В интервю по Канал 3 управителят на Свищовската болница Илиян Венков коментира напрежението в лечебното заведение, след идването на двамата лекари от БСП проф. Георги Михайлов и д-р Илиян Тимчев.
"Получих обаждане от общопрактикуващ лекар, който насочи пациентка с доказана двустранна пневмония за прием в Свищовската болница. На същата пациентка, след преглед от професора и е написана рецепта за домашно лечение и е пратена вкъщи. Как така пациент, който отива в болница пратен от личния лекар е върнат?. Познавам болната, ние сме малък град и лично и казах да отива пак в болницата."Сега вече е приета в лечебното заведение, това обяви Илиян Венков.
"Аз съм управител на лечебното заведение и съм изненадан, че те не се свързват изобщо с мен, а вземат своеволни решения. Сега какво да обясня на близките, защо не е била приета пациентката?"
"Изненадва ме, че преди да дойдат господата, никой не се е свързал с мен да попита какви са ни проблемите организационни или кадрови. Останах с впечатление, че те ще помагат в COVID отделенията вътре, а не само да приемат пациенти и да консултират. Пациентите трябва да бъдат постоянно наблюдавани. Аз виждам посещението на двамата доктори, като някаква инспекция с постоянни нападки, че тук нямало лаборатория за PCR тестове и т.н. Всички знаят, че подобни лаборатории има само в областните градове. Получаваме забележки за организацията и мениджмънта на болницата. Ние много се стараем и смятам, че се справяме добре Увеличаваме легловата база, 30% от леглата са само за COVID пациенти. Имаме нужда от лекари да помагат вътре в отделението, да лекуват и да се грижат лично. Нещо важно искам да кажа, преди да дойдат двамата лекари получих обаждане от министър Ангелов, който каза че пристига в Свищов. Телефонирах с екипите на място да обяснят точно какви са проблемите, за да се реагира адекватно и да бъдат решени при идването му. Нямаме проблеми с легловата база и апаратурата, кислорода работи, липсва само висш медицински персонал."
Няма да оставим пациентите, завърши управителят на болницата Илиян Венков.
Свищов Инфо излезе в заслужена почивка и отиде на море
Вълна от съпричастност към Ирена от Свищов, разходите и за наем и ток са поети до края на годината
В Свищов взеха за втори път книжката на водач седнал зад волана преди да са му я върнали
Ампутираха пръстите на жена от Свищов, спешно се нуждае от помощ
Вдигат заплатите в Свищовската академия, минималната стартира от 1500 лева
В Свищов 143 плувци от два континента с духов оркестър преплуваха масово Дунав
Близо до Свищов днес преминава астероид с размерите на небостъргач
Яко нафиркан, още по светло, свищовлия с Опел спипаха нашите полицаи
В Свищов превръщат парковете в сцена за “Олимпиада на здравето”
В Свищовско буен младеж взе 190 лв. и каквото види от съседска къща на село
Свищовските полицаи заловиха 250 кг. тютюн
В Свищов предстои 1 км масово преплуване на река Дунав
Преподавател от Свищов стана "Учител на годината" на България
Вълна от съпричастност към Ирена от Свищов, разходите и за наем и ток са поети до края на годината
Арестуван е свищовлия заплашил с нож двама мъже с убийство
Взривове на ацетон и среднощен огнен ужас в Свищов
Уникалната дъга от снощи стана хит сред свищовлии
В Свищов по тъмно ел. уреди започнаха да говорят и да се разхождат сами
Свищовлии събират пластмасови бутилки в гигантски „Шишеяд“
Стотици свищовлии се събраха да танцуват заедно в центъра на града
Заловиха врачанин разчленил и взел парите на свищовски уличен кафе автомат
Свищов Инфо спаси стотици коли от погром, лед като орехи наби крайдунавския град
Свищовските полицаи отказаха подкуп на пътя от 830 лв., нарушителят е привлечен като обвиняем
При обиск на жилище в Свищов заловиха 0,5 грама марихуана
Бизнес Указател Свищов Инфо съществува вече 15 години и е доказал своята ефективност и полезност.
Рекламирай при нас
Въведете имейл и получавайте седмични новини!