Людмил Симеонов, Иван Антонов и Гюлшен Алиева заслужиха своите награди в съревнование с 308 автори от 13 държави
В Българския културен център „Магура“, в Чикаго бе представена „Българската култура в слово и визия”. На събитието, което бе уважено от българския генерален консул в Чикаго Иван Анчев, бяха обявени резултатите от международния литературен конкурс “ИЗЯЩНОТО ПЕРО ‘2019″, в който участваха 308 български автори от Испания, Гърция, Австралия, САЩ, Швейцария, Япония, Швеция, Франция, ЮАР, Италия, Чехия, Великобритания и България. Наградените автори и творби в различните категории бяха оповестени от Снежана Галчева, председател на Салон за българска култура и духовност в Чикаго.
Във второто издание на международния литературен конкурс, свищовският автор Людмил Симеонов бе удостоен с първа награда за стихотворение на патриотична тема. Това отличие той получи за стихотворението си „Елегия за България”. В същата категория втора награда бе присъдена на Иван Антонов от с. Алеково, община Свищов, за стихотворението му „Мярка”. За стихотворението си „Като вчера си тръгвам”, с трета награда в категорията „История и традиции”, бе отличена Гюлшен Алиева, свищовлийка от години живееща в гр. Плевен.
Конкурсът “ИЗЯЩНОТО ПЕРО ‘2019″ се организира от Салон за българска култура и духовност в Чикаго, САЩ, и неговата цел е да обединява български автори, живеещи в различни краища на света. В него тази година взеха участие 796 творби на 308 автори, на възраст от 14 до 87 години.
Свищов Инфо излезе в заслужена почивка и отиде на море
Вълна от съпричастност към Ирена от Свищов, разходите и за наем и ток са поети до края на годината
В Свищов взеха за втори път книжката на водач седнал зад волана преди да са му я върнали
Ампутираха пръстите на жена от Свищов, спешно се нуждае от помощ
Вдигат заплатите в Свищовската академия, минималната стартира от 1500 лева
В Свищов 143 плувци от два континента с духов оркестър преплуваха масово Дунав
Близо до Свищов днес преминава астероид с размерите на небостъргач
Яко нафиркан, още по светло, свищовлия с Опел спипаха нашите полицаи
В Свищов превръщат парковете в сцена за “Олимпиада на здравето”
В Свищовско буен младеж взе 190 лв. и каквото види от съседска къща на село
Свищовските полицаи заловиха 250 кг. тютюн
В Свищов предстои 1 км масово преплуване на река Дунав
В Свищов по тъмно ел. уреди започнаха да говорят и да се разхождат сами
Свищовлия е в болница след изпреварване и челен удар в камион
При обиск на жилище в Свищов заловиха 0,5 грама марихуана
Свищовлия е с опасност за живота след тежък удар с мотор в дърво по пътя от с. Царевец към града
Арестуван е свищовлия заплашил с нож двама мъже с убийство
Свищовските полицаи отказаха подкуп на пътя от 830 лв., нарушителят е привлечен като обвиняем
Хиляди свищовлии се събраха да изпратят своите 207 абитуриенти на бляскава церемония в центъра на гр...
Уникалната дъга от снощи стана хит сред свищовлии
Взривове на ацетон и среднощен огнен ужас в Свищов
Заловиха врачанин разчленил и взел парите на свищовски уличен кафе автомат
Свищовските полицаи арестуваха водач с БМВ и му свалиха номерата
Свищовлии събират пластмасови бутилки в гигантски „Шишеяд“
Бизнес Указател Свищов Инфо съществува вече 15 години и е доказал своята ефективност и полезност.
Рекламирай при нас
Въведете имейл и получавайте седмични новини!