Главната сестра на болницата в Свищов Ваня Ламбева обясни, че в момента седем сестри са на работните си места от общо 31 специалисти по здравни грижи."Във вторник 9 излязоха в болничен, от едно отделение - Вътрешно, основно обслужващо COVID пациенти и оттогава нещата тръгнаха недобре. Опитваме се да окомплектоваме с останалите седем, които са позиционирани и лекуват болните на отделните етажи. Нещата се развиват час за час, вече не ден за ден", каза Ламбева в петък пред БНТ.
По думите ѝ, сестрите, излезли в болничен, не са я уведомили, че имат здравословен проблем и не са разговаряли лично с нея."Те са в пенсионна възраст почти всичките. Действително умората беше голяма, но конкретно на мен не са ми звънели, че имат здравословен проблем", допълни главната сестра.
В Свищов имаше сериозен проблем с недостига на специалисти, които да работят в COVID отделенията на местната болница. В края на миналата седмица се появи информация, че там липсват и лекари, и сестри, които да поемат лечението на пациентите с други заболявания.
Още миналия месец ръководството на лечебното заведение и ръководството на общината алармираха за проблем с недостига на лекари и медицински персонал.
На Никулден дойдоха и добри новини от болницата в Свищов, която цял месец беше в тежко състояние заради липса на кадрови ресурс.
Екипите, които се грижат за болните, вече са подсилени от петима студенти по медицина, които от края на ноември влязоха на първа линия в болницата.
В момента там се лекуват 45 пациенти, от които 26 са с доказан коронавирус, останалите са със съмнение и с пневмонии.
Кметът Генчо Генчев, който беше първият доброволец и се зарази с коронавирус, отново влезе на първа линия, след като пребори болестта.
Източник и кадър: БНТ
Свищов Инфо излезе в заслужена почивка и отиде на море
Вълна от съпричастност към Ирена от Свищов, разходите и за наем и ток са поети до края на годината
В Свищов взеха за втори път книжката на водач седнал зад волана преди да са му я върнали
Ампутираха пръстите на жена от Свищов, спешно се нуждае от помощ
Вдигат заплатите в Свищовската академия, минималната стартира от 1500 лева
В Свищов 143 плувци от два континента с духов оркестър преплуваха масово Дунав
Близо до Свищов днес преминава астероид с размерите на небостъргач
Яко нафиркан, още по светло, свищовлия с Опел спипаха нашите полицаи
В Свищов превръщат парковете в сцена за “Олимпиада на здравето”
В Свищовско буен младеж взе 190 лв. и каквото види от съседска къща на село
Свищовските полицаи заловиха 250 кг. тютюн
В Свищов предстои 1 км масово преплуване на река Дунав
Вълна от съпричастност към Ирена от Свищов, разходите и за наем и ток са поети до края на годината
Стотици свищовлии се събраха да танцуват заедно в центъра на града
Уникалната дъга от снощи стана хит сред свищовлии
Заловиха врачанин разчленил и взел парите на свищовски уличен кафе автомат
Страховитата свищовска тринога камера излезе за няколко часа и попари рекордните 111 нарушители за п...
Първокласникът Ради от Свищов събра 25 туби с капачки и напълни училищното сърце
В Свищов по тъмно ел. уреди започнаха да говорят и да се разхождат сами
Свищовските полицаи отказаха подкуп на пътя от 830 лв., нарушителят е привлечен като обвиняем
Свищовските полицаи заловиха 250 кг. тютюн
Свищовските полицаи арестуваха водач с БМВ и му свалиха номерата
Свищовлия е в болница след изпреварване и челен удар в камион
При обиск на жилище в Свищов заловиха 0,5 грама марихуана
Бизнес Указател Свищов Инфо съществува вече 15 години и е доказал своята ефективност и полезност.
Рекламирай при нас
Въведете имейл и получавайте седмични новини!