Община Свищов отличи победителите в конкурса „Баба Марта“

   Инициативата на отдел „Образование“ и дирекция „Култура и културно наследство“ придобива все по-голяма популярност, извън пределите на Общината. В тазгодишното издание се включиха 207 участника, които представиха изключително интересни творби и в трите категории.

  Награждаването на победителите се състоя в къщата музей „Алеко Константинов“, където в присъствието на много деца, родители и учители наградите бяха връчени от зам.-кметът Анелия Димитрова, директорът на Исторически музей – Свищов Ивелина Иванова, директорът на дирекция „Култура и КН“ Росен Маринов, началник отдел „Образование“ Румяна Кузева и гл. експерт „Култура“ Таня Ликова. Румяна Кузева разказа на децата от къде идва идеята за мартеничките в интересна история за Баба Марта, а децата от ДГ „Калина Малина“, под вещото ръководство на своите възпитатели направиха мартенска драматизация, придружена от пъстри танци в народни носии.

Отличените участници получиха своите награди както следва:

Награди в категория „Мартеници“

I –ва възрастова група

3-6 години

1 място: Тея Николаева, 6 години, I б клас, СУ „Цветан Радославов“ , кл. р-л Юлия Секулова

2 място: Александър Георгиев Николов, гр. Свищов, ул. “Симеон Ванков“, ДГ „Слънчо“, I група, учители  Т. Плачкова и Ив. Николова

3 място: Ванеса Пламенова Цветанова, 6 години, ДГ „Васил Левски“, филиал „Детски свят“ Свищов.

II – ра възрастова група

7-11 години

1 място: Дмитър Мирославов Матеев, гр. Свищов, СУ „Димитър Благоев“ 4 в клас, кл. р-л Сашка Иванова

1 място: Кристиян Николаев Георгиев и Никол Николаева Георгиева , СУ „Цветан Радославов“, кл. р-л Милена Филипова

2 място: Радина Радкова, 7 години, СУ „Цветан Радославов“, кл. р-л Юлия Секулова

3 място: Георги Венциславов Цветанов, 8 години, гр. Свищов, кл. р-л Лена Ганева

III – та възрастова група

12-15 години

1 място: Кръжок по приложни изкуства при НЧ „Трудолюбие-1907“, с. Вардим, р-л Росица Василева.

2 място: Дилян Иванов Петров, 15 години, Дневен център за деца с увреждания.

3 място не се присъжда

Награди в категория „Пана“

I –ва възрастова група

3-6 години

1 място: ДГ „Слънчо“, IV група „Слънчице“

2 място: Петя Красимирова Стефанова, 7 години,  гр. Свищов, ДГ „Слънчо“, IV група, у-ли Дончева и Димитрова

3 място: Александра Георгиева, ДГ „Радост“ , с. Царевец – база с. Алеково, у-л Едибе Юмерова

II – ра възрастова група

7-11 години

1 място: Петър Божидаров Петров, 10 години, гр. Свищов, СУ „Димитър Благоев“, кл. р-л Светлана Мещерова

2 място: Виктория Светлозарова Петрова, 10 години, СУ „Димитър Благоев“, IV а клас, кл. р-л Елза Минкова

3 място: Владимир и Мария Рафаилови, СУ „Николай Катранов“, г-жа Христова и г-жа Бернардова

3 място:  НЦ „ Слънце-1925“ с. Алеково, кръжок „Трудолюбие“, р-л Искра Кирилова

III – та възрастова група

12-15 годин

1 място: Виктория Мирославова Петрова, V а клас, СУ „Димитър Благоев“

2 място: Пано „Пролет“, Донатела Величкова, 13 години, Ателие за плъстене, ОУ „Климент Охридски“, с. Кичево, община Аксаково, обл. Варна

3 място: Пано „Мартеница“, Татяна Илиянова Илиева, с. Овча Могила, IX в клас, СПГ „Алеко Константинов“, кл. р-л Лиляна Димитрова

Награди в категория „Рисунки“

I –ва възрастова група

3-6 години

1 място:  Ивета Мирославова Маринова, 6 години, ДГ „Радост“, IV група, г-жа Иванова и г-жа Ангелова

2 място: Александър Великов Пенев, 7 години, СУ „Николай Катранов“ , I в клас

3 място: Никол Илиянова Цветанова, 5 години, гр. Свищов, ДГ „Слънчо“, II група „Пчеличка“, г-жа М. Любенова

II – ра възрастова група

7-11 години

1 място : Виктория Миленова Кръстева, 8 години, II б клас, СУ „Николай Катранов“, старши учител Силва Христова

2 място : Елена Георгиева Габровска, 8 години, II б клас, СУ „Николай Катранов“, старши учител Силва Христова

3 място: Моника Йорданова Йорданова, 11 години, гр. Свищов, ул. “Рила“ 6, СУ „Димитър Благоев“, учител Сашка Иванова

III – та възрастова група

12-15 години

1 място : Валерия Данаилова Дамянова, 12 години, гр. Варна, ОУ „ Стефан Караджа“

1 място: Ивона Петкова Асенова, VII клас,  НЧ „Слънце-1925“ с. Алеково, кръжок „Трудолюбие“, р-л Искра Кирилова

2 място: Виолета Красимирова Ненкова, ОУ „Христо Ботев“, с. Ореш, VI клас

3 място: не се присъжда

СПЕЦИАЛНА НАГРАДА

Награда за пано

Учениците от III „а“ клас на СУ „Николай Катранов“, гр. Свищов, кл. р-л Ценка Димитрова

Рейтинг: 0
Последни новини
водещи новини
За близо 200 хиляди лева в Свищов обновяват сградата на ДГ „Слънчо“ За близо 200 хиляди лева в Свищов обновяват сградата на ДГ „Слънчо“ Шоков скок на цените на тока в Свищов и страната Шоков скок на цените на тока в Свищов и страната Сериозно поскъпване на храните се очаква в Свищов и страната Сериозно поскъпване на храните се очаква в Свищов и страната Влакът от Свищов за Троян блъсна и уби жена Влакът от Свищов за Троян блъсна и уби жена В Свищов разкриха престъпление при операция на жандармерия, полиция и прокуратура В Свищов разкриха престъпление при операция на жандармерия, полиция и прокуратура Тържествено връчиха званията Тържествено връчиха званията "Достоен за Свищов", "Деятел на културата“ и "Учител на годината“ Край Свищов ще работят български и полски археолози Край Свищов ще работят български и полски археолози В Свищов арестуваха хулиган налетял на бой и оказал съпротива при задържането В Свищов арестуваха хулиган налетял на бой и оказал съпротива при задържането Наградиха с медали доброволци и медици от Свищовската болница Наградиха с медали доброволци и медици от Свищовската болница С церемония „първа копка“ за 1.7 млн. лева в Свищов стартира реконструкция на водопроводната мрежа С церемония „първа копка“ за 1.7 млн. лева в Свищов стартира реконструкция на водопроводната мрежа В Свищов заловиха шофьор седнал зад волана с цели 3,33 промила алкохол В Свищов заловиха шофьор седнал зад волана с цели 3,33 промила алкохол
Останете информирани

Въведете имейл и получавайте седмични новини!