Златни и бронзови медали за свищовските хокеисти от държавното първенство в зала

Новата спортно-състезателна година започна обещаващо за СКХТФ „Дунав“ – Свищов. Подновените отбори при деца до 12 г. и момичета и момчета до 14 години участваха във финалите на държавното първенство по хокей в зала, което се проведе в модерния спортен комплекс на СОК „Камчия“. Отборът при 12-годишните се състезава в дивизия „А“, победи отбора на „Петър Берон“ – Пловдив с 3:1, отбора  на „Хеброс“ с 3:1 и загуби от отбора на „Вълците“ с 3:2. Така отборът на СКХТФ „Дунав“ зае трето място в дивизия „А“.

14-годишните момичета и момчета от Свищов се състезаваха в „Б“ дивизия, където изиграха 4 срещи с отборите на КХ „Вълците“ – Харманли и КХ „Академик“ – София. В първата среща с отбора на КХ „Вълците“ , „Дунав“ падна с 4:2, но в следващата среща победи с 3:1. В срещите с КХ „Академик плюс“ София, „Дунав“ победи убедително с 11:0 и 9:0 и заслужено стана шампион. Голмайстор на първенството с 14 гола стана Даниел Стефанов от Свищов, а статуетката за „Най-добър вратар“ при деца до 14 години заслужено получи 11-годишният Николай Пенчев, също от СКХТФ „Дунав“ – Свищов.

Рейтинг: 0
Последни новини
Вчера в Свищов ученик легна на пешеходна пътека да си почине Вчера в Свищов ученик легна на пешеходна пътека да си почине Как да постъпим ако се почувстваме зле, стартира 24 часов  колцентър за информация, забраняват се посещенията в болницата Как да постъпим ако се почувстваме зле, стартира 24 часов колцентър за информация, забраняват се по... Лекар с COVID-19 от Лекар с COVID-19 от "Детското отделение" на Свищовската болница е хоспитализиран В Свищов затварят училища, дискотеки, спират екскурзиите, мачовете и състезанията ще са без публика В Свищов затварят училища, дискотеки, спират екскурзиите, мачовете и състезанията ще са без публика Дарение за Свищовската болница направиха от клуб на пенсионера „Щастливеца Дарение за Свищовската болница направиха от клуб на пенсионера „Щастливеца" От днес в Свищов има 4 нови случая на COVID-19 От днес в Свищов има 4 нови случая на COVID-19 В Свищов не достигат преброители, остават само 3 дни до крайния срок за кандидатстване В Свищов не достигат преброители, остават само 3 дни до крайния срок за кандидатстване Ученик от СУ„Николай Катранов“ спечели 3-то място в национален литературен конкурс Ученик от СУ„Николай Катранов“ спечели 3-то място в национален литературен конкурс Три златни медала донесоха в Свищов каратеките на Алеко от Националната купа Три златни медала донесоха в Свищов каратеките на Алеко от Националната купа Болният от COVID-19 в тежко състояние е преместен от Свищов в Търново Болният от COVID-19 в тежко състояние е преместен от Свищов в Търново Делян Пеевски дари печки, спални комплекти и медикаменти за Свищовската болница Делян Пеевски дари печки, спални комплекти и медикаменти за Свищовската болница Мъж е ранен при катастрофа в свищовско село Мъж е ранен при катастрофа в свищовско село