.jpeg)
Физкултурният салон на бившето училище "Алеко Константинов" беше изцяло ремонтиран и обзаведен от община Свищов за занимания по джудо спорт. Предишната зала, в която тренираха спортистите, се наложи да бъде освободена от клуба по джудо и общинското ръководство пое ангажимента да премести състезателите в нова, по-добра база. За радост на всички, поетият ангажимент от община Свищов вече е факт и на 6 октомври се проведе официално откриване на обновената зала в УК „Алеко Константинов“. Като официални гости на събитието присъстваха кмета на община Свищов Генчо Генчев, зам.-кметовете Борислав Замфиров и инж. Пламен Петков, отец Михаил, и родители на състезателите.
Председателят и старши треньор на клуба Севдан Златанов изказа своето задоволство от новата зала, като сподели, че в продължение на 40 години трениращите джудо в Свищов са нямали постоянно място за провеждане на тренировъчен процес и са били местени на всевъзможни места из града. Той изказа благодарност на г-н Генчев за изпълнения ангажимент към клуба и допълни, че условията за спорт, които са им предоставени тук са най-доброто, което са имали до сега.
Кметът на града от своя страна увери състезатели, треньори и родители, че преоритет на общината винаги ще бъде грижата за децата и тяхното желание да тренират и да се развиват като личности.
Събитието завърши с водосвет на новия клуб и молитва за здраве и благополучие от отец Михаил.
СК "Джудоспорт" - Свищов е основан през 2000 г. и вече 17 години развива своята спортна дейност. Към момента в клуба тренират 40 джудисти, от 6 годишни до студенти и работещи. Тренировките се провеждат от понеделник до петък, от 17.00 до 20.30 часа.
Старши треньор СК "Джудоспорт" - Свищов Севдан Златанов - телефон:0885/ 164220
Свищов Инфо излезе в заслужена почивка и отиде на море
Вълна от съпричастност към Ирена от Свищов, разходите и за наем и ток са поети до края на годината
В Свищов взеха за втори път книжката на водач седнал зад волана преди да са му я върнали
Ампутираха пръстите на жена от Свищов, спешно се нуждае от помощ
Вдигат заплатите в Свищовската академия, минималната стартира от 1500 лева
В Свищов 143 плувци от два континента с духов оркестър преплуваха масово Дунав
Близо до Свищов днес преминава астероид с размерите на небостъргач
Яко нафиркан, още по светло, свищовлия с Опел спипаха нашите полицаи
В Свищов превръщат парковете в сцена за “Олимпиада на здравето”
В Свищовско буен младеж взе 190 лв. и каквото види от съседска къща на село
Свищовските полицаи заловиха 250 кг. тютюн
В Свищов предстои 1 км масово преплуване на река Дунав
Арестуван е свищовлия заплашил с нож двама мъже с убийство
Хиляди свищовлии се събраха да изпратят своите 207 абитуриенти на бляскава церемония в центъра на гр...
Първокласникът Ради от Свищов събра 25 туби с капачки и напълни училищното сърце
В Свищов по тъмно ел. уреди започнаха да говорят и да се разхождат сами
При обиск на жилище в Свищов заловиха 0,5 грама марихуана
Уникалната дъга от снощи стана хит сред свищовлии
Свищовлия е в болница след изпреварване и челен удар в камион
Свищовските полицаи отказаха подкуп на пътя от 830 лв., нарушителят е привлечен като обвиняем
Свищовските полицаи заловиха 250 кг. тютюн
Побой в нощно заведение в Свищов завърши с потрошено лице на клиент
Заловиха врачанин разчленил и взел парите на свищовски уличен кафе автомат
В Свищов 143 плувци от два континента с духов оркестър преплуваха масово Дунав
Бизнес Указател Свищов Инфо съществува вече 15 години и е доказал своята ефективност и полезност.
Рекламирай при нас
Въведете имейл и получавайте седмични новини!