Свищовлии са вече еднолични лидери в класирането

Добавено: Вторник, 23 Април 2013г

“Академик” - “Ботев” 1:0

футбол

С гол на Десислав Русев от дузпа “Академик” победи с 1:0 третия в класирането “Ботев” (Козлодуй) и се откъсна на четири точки пред него и на три пред ФК “Червен бряг” на върха в класирането. Силен удар на Дилян Димитров бе спрян с ръка от защитник на гостите в 8-ата минута и реферът посочи бялата точка. Преди почивката се запомниха 3-4 хубави атаки на свищовлии и точен изстрел на Тодор Тодоров, блокиран от бранител. След нея Тодоров отново остана сам срещу вратаря на “Ботев”, но би слабо и стражът изчисти с крак. Вместо да подаде на двама свободни съотборници, Красен Каравелов стреля и не постигна успех. От десетина метра Русев прати топката над гредата на бранената от гостите врата, а “студентите” имаха претенции за втора дузпа след интервенция на бранител в краката на Тафраджийски.

“Академик”: Иванов, Ганев, Ангелов, Бънов, Георгиев, Димитров (46 Михайлов), Цветков, Каравелов, Тодоров (70 Чанов), Методиев (49 Тафраджийски), Русев.

Източник: borbabg.com