Тодор Тодоров зае четвърто място на Международен турнир за купа "Верея" по Киокушин карате

Добавено: Понеделник, 15 Април 2013г

Академик

Карате клуб „Академик“ участва с петима състезатели на проведената на 14.04.2013 международна надпревара в град Стара Загора. Купа „Верея“ е ежегоден турнир, който по традиция събира изключително опитни състезатели при мъжете и жените в най-твърдия стил карате. Студентите на „Академик“ проведоха тежки и оспорвани битки в дисциплината кумите. От петимата ни бойци най-напред в класацията се нареди Тодор Тодоров, четвърти курс „Икономика на кооперациите“. Той достигна до полуфиналния кръг на международното състезание и се класира четвърти в категорита над 80 кг. Останалите каратисти, възпитаници на студентската школа в Свищов, останаха след титулярите в по-леките категории. Тази годишния турнир за купа "Верея" бе квалификация за Световен шампионат по Киокушин, на който домакин ще е нашата страна и предстой да се проведе от 4-ти до 6-до октомври 2013 г. в град София. Именно това доведе в град Стара Загора едни от най-опитните състезатели в киокушин.