Студентите писаха тройка на тима от Левски

Добавено: Сряда, 10 Април 2013г

футбол

Свищовските „студенти” победиха с 3:0 „Левски-2007” и отново излязоха втори в класирането на Северозападната “В” група. Все още се чака окончателното решение на ФИФА дали водачът „Локомотив” (Мездра) ще бъде изваден от групата и ако това се потвърди, „Академик” ще оглави еднолично подреждането. Засега и двата мача на мездренци се водят отложени. В неделя силният вятър и постоянният леден дъжд не попречиха на домакините да играят атрактивен футбол, а трите гола, които отбелязаха, са най-малкото, с което се отърваха гостите от град Левски. В началото вратарят на гостите извади шут на играещия треньор Боби Борисов, намеси се добре и при изстрел на Десислав Русев последваха и няколко разбърквания, при които попадението висеше на косъм. В 20-ата минута Русев бе съборен в наказателното поле и реферът Станислав Ставров отсъди дузпа, вкарана от Борисов за 1:0. В самото начало на втората част Венци Георгиев удвои резултата, като довкара топката след пробив и шут на Методиев по диагонала, париран от стража на “Левски-2007”. Попадението смути гостите и в 53-тата минута отбраната им сбърка при изнасяне на топката, тя бе отнета, Русев изведен - и 3:0. Домакините направиха смени, но натискът им не спря, като показател за това е фактът, че дори в 90-ата минута вратарят на левскарите извади последователни удари на Боби Борисов и Добри Петров. “Академик”: Иванов, Ганев, Ангелов, Георгиев, Бънов (75 Фидин), Димитров, Цветков (63 Каравелов), Методиев, Тодоров, Борисов, Русев (58 Петров).

Източник: borbabg.com